Štýlová zelená dekorácia aj u vás: machové steny

Machové steny sú aktuálnym dizajnovým trendom pre každý moderný interiér. V čom tkvie ich najdôležitejšie výhody?

Machové steny – elegantný doplnok do každého interiéru

Machové steny ponúkajú jedinečný zelený prvok, ktorý v interiéri zaručene upúta pozornosť. Jedná sa o tú najvkusnejšiu dekoráciu, ktorou sa nemôžu žiadne dizajnové prvky rovnať. Mach je čisto prírodným materiálom. Machová stena tak v sebe ukrýva autentické kúzlo originálneho nápadu, ktorý vytvorila samotná príroda.

Zelené rastliny nie sú v dekorácii rôznych priestorov samozrejme žiadna novinka. Tak prečo práve machové steny? Pravdepodobne to sami poznáte: Zaprášený fikus, ktorý nakoniec príliš parády nerobí alebo zbedačene vyzerajúci kaktus, ktorý pôvodne mal byť nenáročný aj pre začínajúceho pestovateľa.

S machovou stenou sa vám sen o nenáročnej zeleni, ktorá zdobí svoje okolie stále, skutočne splní. Vyrába sa z machu a ďalších rastlín. K najčastejším druhom patrí severský lišajník známy pod latinským názvom Cladonia stellaris, ďalej tiež kopčekový mach Ball moss alebo lesný plochý mach.

Výhody moderných machových stien

Vďaka procesu tzv. stabilizácie sa celý segment vyznačuje skutočne dlhou životnosťou. Hoci sa jedná o pôvodne živý materiál, nevyžaduje ani slnečné svetlo.

Reálne sa totiž pred spracovaním rast machu zastavuje. Zaručene sa tak nemusíte obávať toho, že by ste si vďaka zelenej stene do miestnosti priniesli aj to, čo nie je žiaduce. Zelené machové steny neobsahujú žiadne alergény a sú samozrejme aj ošetrené proti hmyzu.

K ľudskému zdraviu sú preto maximálne šetrné. Ostatne tieto doplnky vyrobené z prírodného machu vytvárajú priaznivé prostredie aj vďaka svojej schopnosti odpudzovať nečistoty a pohlcovať nežiaduci hluk. Súčasne slúži ako „monitorovacie zariadenie“ úrovne vlhkosti vzduchu. Pokiaľ klesne pod štandardných a odporúčaných 40%, prichádza mach o svoju prirodzenú mäkkosť a pružnosť.

A podobnú šetrnosť ponúkajú tieto produkty nielen k nám samým, ale aj k prírode. Všetok materiál na výrobu steny sa zbiera s rešpektom voči životnému prostrediu a so snahou zachovať celý proces maximálne ekologický a udržateľný.

Latest articles

Similar articles