Ako vytvoriť zdravý interiér pomocou prírodných materiálov

Prírodné materiály vás oslovia kvalitou, pestrým výberom z množstva dizajnov a do interiéru vnesú ekologický prvok. Navyše vplývajú priaznivo na zdravie a psychiku a podporujú celkovú pohodu. Niekoľko tipov na to, ako ich využiť v domácnosti, nájdete v nasledujúcom článku. 

Prírodné materiály nábytku v každej izbe

V každom interiéri upúta pozornosť drevený nábytok, ktorý okrem jedinečného vzhľadu ponúka aj vysokú kvalitu. Pomáha vytvoriť útulné prostredie, ktoré dýcha atmosférou domova. Kúsky z dreva majú dlhú životnosť, majú schopnosť regulovať vlhkosť a navyše neobsahujú žiadne škodlivé látky. Pomôžu vám tak vytvoriť estetický, funkčný aj zdravý interiér. Ich nadčasový dizajn vám ich umožní využiť pri zariaďovaní domácnosti v každom štýle. Máte radi minimalizmus, vintage, provensálsky, škandinávsky či moderný štýl? Stačí si len vybrať.

K drevu patrí zeleň

Moderné bývanie nezabúda na zeleň v interiéri, ktorá vytvorí v každej miestnosti jedinečný dizajnový prvok. Prítomnosť zelene zároveň zlepšuje kvalitu vzduchu, upokojuje a pomáha lepšie zrelaxovať. Pestovanie izbových rastlín vám môže priniesť aj pocit uspokojenia. Rozhodnúť sa môžete tiež pre niektoré druhy byliniek, ktoré dodajú vašim jedlám novú chuť a množstvo zdraviu prospešných látok. 

Doplnky z bambusu

Materiálom, ktorý sa v posledných rokoch dostáva čoraz viac do popredia, je bambus. Nie je tomu tak len pre jeho ekologickosť a udržateľnosť. Bambus vnáša do bývania pocit blízkosti prírody, čo priaznivo vplýva na fyzické aj psychické zdravie. Váš interiér môžu oživiť bambusové poličky, stolíky, servírovacie vozíky alebo vešiaky. V kúpeľni vám pomôže vytvoriť bezpečný priestor protišmyková predložka z bambusu. A tento materiál má ponúka aj ďalšie možnosti. 

Kvalitné obliečky vhodné na leto aj na zimu

O komfort počas spánku sa postarajú kvalitné obliečky zo 100 % bavlny. Tento čisto prírodný materiál vás poteší svojimi vlastnosťami. Bavlnené obliečky sú príjemné na dotyk, vynikajú priedušnosťou, rýchlo pohlcujú vlhkosť a dostatočne rýchlo usychajú. Gazdiné iste ocenia dlhú životnosť a stálosť tvaru i farieb aj po mnohých opraniach. 

Kúpeľňa, ktorá vás rozmazná

Pohodlie pri večernej hygiene vám pomôže navodiť odpočinkovú atmosféru a pripraví vás na spánok. Aby ste mali k dispozícii dostatok miesta na odkladanie hygienických potrieb, pri zariaďovaní kúpeľne siahnite po skrinkách, poličkách a vešiakoch. Nezabudnite na zrkadlo a vhodné osvetlenie. Okrem hlavného svietidla si môžete vybrať doplnkové svietidlo k zrkadlu. Ak sa radi kúpete, zvoliť môžete tiež tlmené svietidlá, ktoré vám pomôžu navodiť relaxačnú atmosféru. Nechajte sa rozmaznať aj mäkkosťou froté osušiek a uterákov, ktoré výborne sajú vlhkosť. 100 % bavlna, z ktorej sú vyrobené, je navyše vhodná aj pre deti. 

Latest articles

Similar articles