Bavlnené obliečky pre útulnú spálňu

Neviete, kde štart so zariaďovaním útulnej spálne? Posteľná bielizeň s jemnou kvetinovou potlačou prináša trochu sviežosti!

Spálňa je vždy spojená s pohodlím a relaxom, preto by plachta mala byť mäkká a príjemná na dotyk, no zároveň pevná a praktická, pretože je nevyhnutným prvkom postele. S príchodom jari vám radíme zaktualizovať obliečky v spálni a naštartovať jar po novom!

Ako si vybrať posteľné obliečky

Mali by ste si vybrať obliečky, berúc do úvahy niekoľko dôležitých parametrov, z ktorých hlavné sú materiál a veľkosť.

Materiál

Pred kúpou si dajte pozor na zloženie a kvalitu látky. Najlepšia posteľná bielizeň je vyrobená z prírodných vlákien, pretože „dýchajú“ a absorbujú prebytočnú vlhkosť. Prírodné tkaniny sú tiež oveľa pevnejšie, ale ľahko sa pokrčia. Aby sa oblečenie neprehrievalo, môžete si vybrať obliečky s kombináciou prírodných a syntetických vlákien (polyester). Predídete tak pokrčeniu, no látka menej vydrží.

Medzi materiálmi je najuniverzálnejšia prírodná bavlna. Táto látka spája najlepšie vlastnosti ľanu.

Existujú rôzne druhy bavlny. Najpevnejšou možnosťou je egyptská bavlna, ktorá je mäkká a zároveň príjemná. Mimochodom, užšia väzba spôsobí, že bavlnená plachta bude mäkšia. Bavlnu si treba vyberať, pretože má vynikajúce hygienické a antialergické vlastnosti a je vhodná pre všetky ročné obdobia. Je tiež odolný, po vypraní si zachováva farbu a hebkosť. Zároveň si môžete vybrať akýkoľvek odtieň, pretože látka sa dobre farbí.

Veľkosť

Aby obliečky „sedeli“ na posteli, nekrčilo sa a netvorili sa vrásky, treba zvoliť správnu veľkosť. Výrobok vyberajte podľa rozmerov matraca, aby nezostali žiadne okraje navyše, ktoré budú prevísať až k podlahe. Treba si zmerať dĺžku a šírku matraca a pri kúpe sa zamerať na tieto parametre. Rozmery sú súčasťou balenia.

Bavlnené obliečky majú mnohé výhody: ide o prírodnú ekologickú látku, ktorá je vhodná pre alergikov a malé deti, je skvelá pre citlivú pokožku. Táto látka sa aj napriek nízkej hmotnosti vyznačuje priedušnosťou a absorpciou potu, pevnosťou a odolnosťou proti opotrebovaniu, zachovaním farby po zabalenom praní pri teplotách do 60 stupňov.

Vyberte si túto posteľnú bielizeň z prírodnej bavlny a dodajte svojej spálni jarný komfort a útulnosť!

Latest articles

Similar articles