Umelé kvety skrášli každý domov


Umelé kvety dnes už nie sú synonymom zaprášeného fikusu, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako nijako vydarená napodobenina svojho živého predobrazu. Moderné materiály umožnili prekrásne variety umelých kvetov.

Umelé kvety sú vysoko verné a rozmanité rovnako ako ich prírodné náprotivky

Dnešné umelé kvety sú prepracované do najmenších detailov a vyzerajú veľmi autenticky. Typické je aj zámerné vytvorenie rôznych nedokonalostí, ako je zažltnutie na listoch, škvrny alebo iné detaily.

Najčastejšie sa umelé kvety vyrábajú z plastov, textílií a silikónov. Vzácnejšie sa stretnete najmä s umelými kvetmi vyrobenými z hodvábu, ktoré je z podstaty luxusným materiálom. Menej často sa objavujú taktiež kvety papierové. Dopriať si v tejto podobe môžete prakticky akékoľvek obľúbené kvety, či už sa jedná o tie rezané alebo ich náprotivky v kvetináči.

K dispozícii tak sú napríklad tradičné ruže, ale aj tulipány, vlčie maky, cyklámen, ľalie, orchidey a mnoho ďalších druhov. Ten konkrétny vyberajte podľa svojho vkusu a charakteru interiéru. Rustikálnu kuchyňu skrášlia lúčne kvety, ľalie či orchidey zase ozdobia nádherne napríklad spálňu v glamour štýle.

Umelé kvety nedevastujú prírodu a nepodporujú neetický biznis

Existujú aj umelé väzbové kvety, ktoré sú ideálne ďalej na výrobu vencov a dekorácií. V prípade slávnostných udalostí môžu byť umelé kvety použité aj ako doplnok tých živých. Týka sa to najmä druhov, u ktorých hrozí, že tie prírodné by požadovanú dobu ako rezané nevydržali. Napríklad pivonky sú typické tým, že pomerne ochotne vädnú.

S umelými rezanými kvetmi navyše ušetríte. Ani nemusíte hľadieť na sezónu, čo býva možnosť, ako kvety zaobstarať lacnejšie. Vo váze dokážu váš domov krášliť po celý rok. Do každého interiéru vnesú nežnú krásu, krehkosť a eleganciu.

Navyše sa jedná o férovú alternatívu. Rezané kvety totiž do Európy vo veľkom putujú z Afriky. Najvýznamnejšími producentmi sú predovšetkým Keňa alebo Ekvádor. Kvetinový biznis však skrýva temné pozadie, neblaho preslávený je tvrdými pracovnými podmienkami pre robotníkov i poškodzovaním prírody a nešetrným využívaním prírodných zdrojov.

Možno tak povedať, že umelé kvety sú spôsobom, ako sa s týmto problémom úplne eticky vyrovnať a súčasne sa nepripraviť o možnosť užívať si jedinečný pôvab kvetov.

Latest articles

Similar articles