Bavlnené obliečky z organickej bavlny

Organická (prírodná) bavlna sa pestuje a vyrába bez použitia agresívnych pesticídov, herbicídov a geneticky modifikovaných semien. Cesnak, kyselina citrónová, rastlinné extrakty a prírodné hnojivá sa používajú na ochranu rastlín pred škodcami a chorobami. Organická bavlna sa zbiera opatrne, vďaka čomu je mimoriadne čistá.

Bavlnené posteľné obliečky nie sú najlacenejšie, pretože farbenie látky sa vykonáva prírodnými prostriedkami. Takýto prístup vedie k vytvoreniu ekologického produktu oveľa lepšej kvality a s väčšou pevnosťou vlákien. Kúpte si posteľné obliečky z bavlny najvyššej kvality a za prijateľnú cenu môže byť v obchode Tiahome.

Bavlnené posteľné obliečky: prečo sa oplatí kúpiť?

Bavlnené posteľné obliečky zo 100% bavlny sú určené aj tých, čo si potrpia na dobrý a zdravý spánok. Prírodná tkanina je vhodná pre takmer každého, kto sa nebojí venovať pozornosť starostlivosti a má nasledujúce výhody:

  • antialergické;
  • bezpečné pre novorodencov a najmenšie deti ;
  • jemné a príjemné na dotyk;
  • vysoká kvalita;
  • prirodzene priedušná a vzdušná.

Niektoré z výhod posteľnej bielizne z organickej bavlny sa budú podrobnejšie zvažovať.

Hypoalergénnosť

Keďže organická jednoduchá, dvojitá a iná bavlnená podstielka neobsahuje pesticídy, pigmenty a bielidlá, nie je prekvapujúce, že je hypoalergénna. Neprítomnosť chemikálií vo výrobnom procese zaisťuje, že tkanina s menšou pravdepodobnosťou spôsobí reakciu u ľudí. s citlivosťou na určité chemikálie.

Bavlnený materiál neobsahuje kovy bežne sa vyskytujúce vo farbivách používaných na farbenie, ktoré sú alergénom pre mnohých ľudí. V porovnaní s inými materiálmi sa ukázalo, že 100% prírodná bavlna je ideálna pre astmatické deti.

Rovnováha teploty a vlhkosti

Na rozdiel od syntetických materiálov, posteľné obliečky zo saténu alebo 100% bavlny s vláknami poskytuje vetranie a cirkuláciu vzduchu, čo pomáha odstraňovať telesnú vlhkosť absorpciou. Najmä bavlnené vlákna môžu absorbovať až 20% svojhoesa skôr, ako sa stanú vlhkými na dotyk. Vlhkosť vytvorená v Spánok alebo čas odpočinku sa odparuje do okolitého vzduchu a zanecháva telo chladné a suché.

Prírodná bavlna je jedným z najlepších materiálov na výrobu posteľnej bielizne. Dnes as touto ušľachtilou hodvábnou látkou sa šijú nielen jednoduché a tradičné súpravy, ale aj kolekcie bytového textilu elitnej autorky.

Latest articles

Similar articles