Najkrajšie piesočné pláže v Česku: Kde si užijete najlepšie kúpanie

Česká republika je krásna krajina, ktorá ponúka veľa úžasných miest na kúpanie. Dokonca tu nájdeme aj piesočnaté pláže, ktoré majú svoje čaro a budete si tu pripadať ako na dovolenke pri mori. Zistite, ktoré to sú a vypravte sa s rodinou na nezabudnuteľný výlet.

Piesočná pláž Horní Planá
Rozľahlú piesočnú pláž Horní Planá nájdete v tesnej blízkosti prívozu cez Lipno a kempu. Pohodové kúpanie si tu užije celá rodina. Súčasťou areálu sú aj tenisové kurty, požičovňa športových potrieb, ihrisko pre deti a minigolf. Rovnako si tu môžete zapožičať aj vodné bicykle či loďku. Občerstviť sa môžete v miestnej reštaurácii Na Pláži, alebo sa vydať ešte o kúsok ďalej do prístaviska Marina Lipno, kde sa nachádzajú cukrárne a reštaurácie. Pláž je pravidelne upravovaná a jej výhodou je pozvoľný vstup do vody, to ocenia najmä mamičky s malými deťmi. V prípade, že by sa pokazilo počasie, môžete sa presunúť do Aquaworld Lipno a pokračovať v kúpaní v krytom bazéne. Deti si zase užijú miestne Hopsárium, kde sa môžu zabaviť na veľkých trampolínach a preliezkach.

Strieborné jazero v Opave
Striebornému jazeru miestni tiež prezývajú „Sadrák“. Jazero totiž vzniklo na mieste bývalého lomu, kde sa kedysi hlbinným spôsobom ťažil sadrovec. Nachádza sa v časti mesta Ostrava-Kateřinky. Je to obľúbené miesto na kúpanie na Opavsku. Jeho plocha činí 6,6 hektárov a na svoje si tu prídu plavci aj rybári. Nájdete tu trávnaté aj piesočnaté pláže. Jazeru sa hovorí striebristé, pretože voda v ňom zostáva krásne čistá aj v horúcich letných dňoch a tiež pretože sú na jeho dne vidieť krásne sa lesknúce striebrosivej kryštáliky sadrovca. Môžete tu stráviť celý deň, pretože reštaurácia a toalety sa nachádzajú priamo pri jazere.

Jazero Lhota
Jazero Lhota sa nachádza v okrese Praha-východ. Letná sezóna už tu bola zahájená a pre návštevníkov je tento rok pripravených množstvo noviniek. Môžete sa tešiť na nové stánky s občerstvením, nové prezliekárne a zrekonštruovaný minigolf. Jazero má priezračnú číru vodu a nájdete tu trávnaté aj piesočné pláže a borovicový les. Toto miesto vám neponúkne len kúpanie, ale aj volejbalové ihrisko a novo vybudované detské ihrisko s preliezkami. Samozrejmosťou je sociálne zariadenie priamo na pláži a možnosť občerstvenia v stánkoch.

Kúpalisko a slnečné kúpele Dachova
Kúpalisko s jedinečnou štýlovou atmosférou a drevenými kabínkami na prezliekanie nájdete v okrese Jičín, kúsok od Hořic. Kúpalisko má dlhú tradíciu, vzniklo už v roku 1925. Bolo vytvorené na mieste bývalého dachovského rybníka podľa projektu Ing. Karla Bachuru. Na výber budete mať z trávnatých aj piesočnatých pláží. Pobyt tu si užije celá rodina, areál vám ponúkne množstvo aktivít – pétanque, ihrisko na futbal a volejbal, stolný tenis, tobogánov, skokánok i ostrovček uprostred, kam sa dá doplávať. K dispozícii sú tu samozrejme aj sociálne zariadenia, občerstvenie, prezliekárne a sprchy.

Lom Jimlíkov
Kedysi sa tu ťažil kaolín, po zatopení lomu je to však miesto vyhľadávané plavcami. Nachádza sa pri Karlových Varoch a miestni si pochvaľujú hlavne jeho priezračnú čistú vodu. Lom si zamilovali natoľko, že sa tu našla skupina dobrovoľníkov, ktorá miesto pravidelne upratuje. Užijete si tu parádne kúpanie a rovno si môžete dopriať aj kaolínový zábal. Pokiaľ radi fotíte, vašu pozornosť určite upúta piesočná duna, tu sa dajú urobiť krásne snímky.

Latest articles

Similar articles