Najlepšie rastliny, ktoré odpudzujú komáre. Dajte si ich na balkón a máte postarané

Komáre sú v lete na obtiaž. Aby ste si mohli užívať čas vonku, či už na terase alebo balkóne, mali by ste tam tieto rastliny rozmiestniť. Výsledky sa dostavia takmer okamžite. O ktoré rastliny sa jedná?

Každý to pozná: V lete radi sedíme vonku, hlavne v podvečer a večerných hodinách. Avšak často nie sme sami – otravní komáre nám dokážu vždy pokaziť náladu. Pokiaľ si na balkón umiestnite niekoľko krásnych, voňavých a snáď udržateľných rastlín, môžete na oplátku pokaziť atmosféru vy komárom.

 1. Levanduľa
  Stredomorská rastlina nielenže vyzerá krásne a je veľmi ľahké sa o ňu starať, ale aj fantasticky vonia. A práve táto vôňa udržuje mušky, chrobáky, komáre, mory a pavúky ďaleko od vás! A ďalšie plus levanduľa: vôňa má upokojujúci účinok a zmierňuje migrény.
 2. Mäta
  Vôňa mäty funguje ako prírodný repelent a udrží tak komáre ďaleko od vás. Mäta sa tiež ľahko udržuje a má osviežujúcu vôňu. Ďalší benefit mäty: Lístky mäty vyzerajú skvele v rôznych letných nápojoch alebo na dezertoch.
 3. Bazalka
  Úžasná vôňa bazalky vám okamžite pripomenie Taliansku! Rastlina je skvelá pre dochutenie mnohých pokrmov a okrem iného udržuje mušky a komáre v dostatočnej vzdialenosti od vášho tela. Keď je táto zelená rastlina na balkóne, má rada tieň. Dajte ju preto na vhodné miesto a nevystavujte ju priamemu slnečnému žiareniu. Ak máte bazalku zo supermarketu, mali by ste ju presadiť hneď, ako si ju kúpite. Tým sa predlžuje jej životnosť.
 4. Citrónová tráva
  Vy si budete užívať ovocnú vôňu citrónového balzamu – komáre naopak radšej zostanú bokom od tejto špecifickej vône. Krásna rastlina je tiež vhodná ako korenie do ázijských jedál a má aj čo ponúknuť čo sa týka liečebného smeru. Citrónová tráva uvoľňuje vôňu a má upokojujúci účinok. Mimochodom: táto rastlina má naopak rada slnečno.

Latest articles

Similar articles