Zlá energia v dome: V ktorých veciach sa ukrýva a ako priestor vyčistiť

Našim svetom prúdi dobrá aj zlá energia. Rovnako ako talizmany dokážu priťahovať dobrú energiu a nosia šťastie, môžu sa v našej domácnosti nachádzať veci, ktoré k sebe priťahujú negatívnu energiu. Ktoré to sú a ako priestor od zlej energie vyčistiť?

Predmety, ktoré ste dostali od niekoho, kto vás nemá rád
Stane sa, že vám doma skončí vec od niekoho, s kým sa práve nemáte radi. Môže to byť kolega, ktorý vám niečo nútene daroval v práci, alebo je to napríklad starý darček od bývalej kamarátky, s ktorou si dnes nemôžete prísť na meno. Všetky tieto veci so sebou nesú zlú energiu, ktorá v dome prúdi. Preto sa ich zbavte, vo vašej domácnosti nemajú čo pohľadávať. Vyhoďte aj veci po bývalých partneroch, podvedome vám môžu pripomínať zlé udalosti. Darujte ich na dobrú vec, a vyčistite tak váš dom od zlej energie.

Dekorácie vyrobené z mŕtvych zvierat
Ak ste si mysleli, že parožie, sošky zo slonoviny či koberec z medvedej kože zvyšuje pocit luxusu vo vašej domácnosti, ste na omyle, tieto veci už dávno nie sú moderné. A je tu ešte jedna vec, traduje sa, že takéto dekorácie v dome prinášajú smolu a vo vašom dome prúdia negatívne energie.

Info ikonaParožie
Zaprášené zrkadlá a rozbité veci
Feng-šuej je starodávne čínske učenie, ktoré hovorí o tom, ako usporiadať a udržiavať veci v dome tak, aby tu prúdila pozitívna energia. Veľkú pozornosť venuje zrkadlám. O tie by ste sa mali dôsledne starať, vždy by mala byť v bezchybnom stave, vyleštená a čistá. Pokiaľ sa zrkadlo rozbije, hoci čiastočne, musí okamžite z domu, to platí aj pre ostatné predmety. Podľa učenia feng-šuej majú rozbité veci zlú energiu a nosia smolu. Podstatné je aj to, aby zrkadlá boli vždy čisté, inak sa v dome „uhniezdi“ zlá energia.

Návod, ako vyčistiť priestor od zlej energie
Pokiaľ sa v domácnosti už dlhšiu dobu necítite dobre a nemôžete prísť na to prečo, vizuálne vám objektívne nič nevadí, možno to spôsobuje energie, ktoré v dome prúdia. Ako sa jej zbaviť a cítiť sa doma lepšie?

Odstráňte vyššie spomínané predmety – Aj keď k niektorým z nich môžete mať citovú väzbu, je lepšie sa ich zbaviť, inak riskujete, že po príchode domov budete mať stále zvieravý pocit a nebudete sa tu cítiť komfortne.

Dôkladne upracte priestor – A keď hovoríme dôkladne, tak tým máme na mysli skutočne každý zapadnutý kútik. Urobte generálne upratovanie, pokiaľ to počasie dovolí, otvorte na záver okna. Zbaviť by ste sa podľa feng-šuej mali všetkých predmetov, ktoré sú rozbité, ukrýva sa v nich negatívna energia.

Rozmiestnite soľ do rohov miestnosti – Vezmite hrsť soli a 48 hodín ju ponechajte v rohu každej miestnosti v byte či dome. Potom vezmite zvonček av každom rohu trikrát zazvoňte, to uvoľní stagnujúcu energiu, tú zlú potom počas dvoch dní soľ absorbuje. Potom ju môžete pokojne povysávať.

Zapáľte vonné tyčinky so šalviou – Kúpte si domov vonné tyčinky so šalviou. Vykurovanie šalvie ako prostriedok na očistu priestoru i ľudskej duše bol známy už keltským druidom, ktorí verili, že vedia zahnať zlých duchov.

Rozmiestnite v priestore kryštály – Mnoho liečiteľov odporúča dekorovať domácnosť kryštály, vyzerajú krásne a vraj dokážu absorbovať negatívnu energiu. Zvoliť na tento účel možno krištáľ, selenit, ametyst a turmalín.

Latest articles

Similar articles