Upravte si spálňu podľa starého čínskeho učenia, pomôže vám to zlepšiť vzťah alebo pritiahnuť lásku

Učenie feng shui vzniklo pred šiestimi tisíckami rokov v starej Číne a jeho zmyslom je priaznivo ovplyvniť podvedomie človeka. Využitie jeho zákonitosti nielen pri zariaďovaní interiérov patrí k súčasným trendom.

Vysťahujte zo spálne elektroniku
Televízia, počítače, tablety, mobily aj toľko populárne čítačky spoľahlivo utlmia vašu vášeň a narušia vám spánok. Vyžarujú elektrické a elektromagnetické pole, ktoré spôsobujú skracovanie snovej fázy spánku, čo oi ovplyvňuje pamäť.

Odstráňte z políc záplavu zbytočných drobností
Suveníry z dovoleniek ai., hromady časopisov, mohutné lampy a ďalšie veci, ktoré zbytočne zaťažujú priestor. Spálňa by mala byť zariadená čo najjednoduchšie.

Atmosféru môžete naladiť pomocou tlmených svetiel
„Zaobstarajte si lampičky, ktoré vkusne doplnia interiér, vykúzlia pohodu a zaplašia starosti bežného dňa. Môžete zopakovať farby alebo motívy zo závesov a lôžkovín a vytvoriť tak harmonicky zladený interiér,“ odporúča interiérová dizajnéra Alena Velčeva.

Pracujte s tlmenejšími pastelovými odtieňmi
Tieto odtiene priestor opticky zútulnia. Nezavrhujte odtiene červenej, ružovej alebo broskyňovej. Tieto farby podnecujú vášeň a podľa znalcov feng shui vytvárajú intenzívnu jangovú energiu, ktorá prináša do vzťahu šťastie.

Posteľ umiestnite na pocitovo najpokojnejšie a najbezpečnejšie miesto
Neprirážajte ju k oknu a snažte sa, aby jej čelo bolo vždy orientované k plnej stene. V žiadnom prípade nespite pod policami s ťažkými predmetmi alebo priamo pod trámami. Nielenže na seba môžete niečo zhodiť, ale vaše podvedomie bude s týmto potenciálnym nebezpečenstvom pracovať aj v spánku.

Umiestnite párové predmety
Partnerský vzťah podporí, ak budete mať aspoň niektoré predmety v spálni v páre. Veci, ktoré sú dvakrát, zosobňujú párové spolužitie a reprezentujú rovnováhu vo vzťahu.

Nedávajte do spálne zrkadlo
Podľa majstrov feng shui má nad vzťahom spiace dvojice negatívnu moc. Zrkadlo môže byť príčinou ťažkého osudu alebo zlého zdravotného stavu. Nikdy neumiestňujte posteľ medzi dvoje priechodné dvere. Pomyselná čiara by vás ako pár rozdeľovala.

Info ikonaSpálňa feng shui
Voľte prírodné materiály
„Dajte vyniknúť farbe a štruktúre materiálu. Posteľ by mala byť najlepšie drevená, pretože sila dreva vám dodá energiu. Lôžkoviny vyberajte z ľanu, vlny a hodvábu,“ radí Alena Velčeva.

V spálni by nemalo byť príliš chladno
„Keď je vám zima, nemáte práve veľa náladu na intímnosti. Podľa čínskej medicíny si navyše vaše telo v spánku dostatočne neodpočinie, pokiaľ musí vydávať zbytočnú energiu na zahriatie a udržanie teploty v studenej spálni.“ Pozor ale aj na druhý extrém. Ani prekúrená spálňa nie je pre spokojný partnerský život a pokojný spánok vhodná.

Poveste na stenu obrazy alebo fotografie
Na stenu zaveste iba niekoľko málo obrazov alebo fotografií, na ktorých je to, čo máte obaja radi. Vhodné sú napríklad fotky detí – práve tie podľa feng shui prezrádzajú výsledok spokojného a plnohodnotného spolužitia.

V spálni sa vyvarujte všetkého, čo súvisí s vodou
Určite si tam nedávajte akvárium, spôsobuje nedorozumenie a bezsenné noci.

Umiestnite do spálne krištáľ
Šťastie v láske, v milostnom živote av rodine vládne krištáľ. Jeho zavesením, napríklad v podobe lustra alebo do okna, aktivujete ženskú jangovú energiu, ktorá je prospešná pre celú rodinu.

Pozor na neporiadok
Pozor na neuprataný alebo prepchatý priestor pod posteľou, staré resty a neporiadok spoľahlivo zabráni prúdeniu energie.

Latest articles

Similar articles