Neuveriteľne krásna premena záhrady pri staničnej budove

Kúsok od Prahy, konkrétne zo Slaného, ​​mala rodina zaujímavý nápad a vďaka tomu zrealizovala neuveriteľnú premenu pozemku. Dokúpili k existujúcemu pozemku záhradu, ktorá bola do tej doby prázdnym priestorom, ktorý susedí s nevzhľadnou nádražnou budovou. Tím z programu Televízia Zoznam Majstri záhrad spoločne s architektkou Danou Makrlíkovou vytvorili niečo, čo si zamilujete.

Prianie klientov bolo jasné
Prianím majiteľov bolo vytvoriť útulný priestor plný zelene, odpočinkovú zónu pre celú rodinu vrátane detí. Rovnako tak chceli mať kúsok záhrady pre aktívny odpočinok – zahradničení, ideálne vo vyvýšených kvetináčoch.

Prvý krok: Vyrovnanie a zjednotenie pozemku
Nutnosť najväčšia je vyrovnanie pozemku. Preto sa na miesto doviezlo 100 kubíkov pôdy. Potom bolo dôležité oba pozemky zjednotiť. Tam, kde pôvodne stál plot, teraz vznikla nová mlatová cestička prepájajúca obe záhrady, takže pôsobí tak, ako keby vznikli v rovnakom čase.

Aj výhľad je dôležitý
„Vďaka tomu, že na túto záhradu bolo privezené veľké množstvo kvalitnej zeminy, niekde až viac ako meter, všetko rýchlo rastie a prospieva. Najväčším orieškom bola nevzhľadná stanica, ktorá priamo susedí s pozemkom. Preto sme vysadili už vyrastené bobkovišne k plotu. Tým sme tiež vytvorili okamžité súkromie,“ uvádza Dana Makrlíková, realizátorka tejto premeny a moderátorka programu Majstri záhrad.

Majstri záhrad na Televíziu Zoznam
Nové diely programu plného záhradných tipov, premien a praktických rád môžete sledovať každú sobotu od 16:45 hodín na Televíziu Zoznam.

Latest articles

Similar articles