8 rastlín, ktoré vnesú pozitívnu energiu do vášho domova

Rastliny v našom domove nemusia byť len na okrasu. Týchto 8 rastlín ponúka aj ďalšiu výhodu – čistia priestor od zlej energie, harmonizujú vzťahy vo vnútri domova, prinášajú k nám blahobyt aj energiu lásky. Viete, ktoré to sú?

Lopatkovec
Lopatkovec pôsobí z hľadiska energie ako ochranca domu. Udržuje tu prostredie plnej harmónie a mieru. O tejto rastline sa tiež vie, že skvele čistí vzduch. Tejto rastline sa dobre darí aj na tienistých miestach, takže ju môžete umiestniť aj do rohu miestnosti, bude fungovať ako „čistič“ energie. Navyše krásne a dlho kvitne.

Rozmarín
Túto aromatickú bylinku by ste si mali zaobstarať nielen na účely varenia. Jednak má pozitívne účinky na naše zdravie – zlepšuje náladu, odbúrava stres a tiež podporuje trávenie, ale aj čistí priestor od zlej energie.

Dračinec pruhovaný
Dračinec pruhovaný je tiež známy ako „šťastný bambus“, učenie Feng Shui verí, že do vášho domova táto rastlina prinesie šťastie a prosperitu. Mala by vám pomôcť nastoliť harmóniu v domácnosti.

Pachira vodná
Táto rastlina sa tiež nazýva „strom peňazí“. Podľa učenia Feng Shui vnáša do našej domácnosti a životov nielen pokoj, ale aj blahobyt a peniaze. Na pestovanie nie je pachira vôbec náročná. Umiestniť by ste ju mali tam, kde bude mať dostatok svetla. Tiež sa hovorí, že by sa mala nachádzať na mieste, kde chcete, aby sa peniaze držali.

Orchidea
Túžite po pokojnom a ničím nerušenom spánku? Potom by ste si mali do spálne zaobstarať orchideu. Jej sladká vôňa vám zdvihne náladu a tiež má veľmi dobrú schopnosť čistiť vzduch, takže sa vám bude krásne zaspávať.

Aloe Vera
Táto rastlina je známa hlavne pre svoje liečebné účinky – pomáha s kožnými problémami, ekzémami, odreninami i spáleninami, pôsobí protizápalovo a má regeneračné účinky. Rovnako je jej význam nezanedbateľný v duchovnej rovine. Táto rastlina okolo seba totiž šíri pozitívnu energiu, vraj by vám mala zaistiť šťastný a spokojný domov.

Šalvia
Šalvia je veľmi populárna bylinka, ktorá má mnoho pozitívnych účinkov na ľudské zdravie. Pomáha bru bolestiach zubov a krku, upokojuje žalúdok, upokojuje a napomáha pokojnému spánku, zamedzuje nadmernému poteniu a pôsobí protizápalovo. Je však veľmi dobre známa tým, že má neuveriteľne silnú schopnosť čistiť priestor od zlej energie. Často sa používa ako vykurovadlo. Indiáni ju používali na svoje očistné kúry a slúžila im ako ochrana pred zlými duchmi. Pokiaľ sa vo svojej domácnosti z nejakého dôvodu necítite komfortne, možno sa vám v dome usídlila zlá energia. Zvážte, či si nekúpite hneď niekoľko týchto rastlín, aby v priestore udržovali pozitívnu energiu.

Jazmín
Jazmín je jednou z najobľúbenejších parfémových zložiek, táto rastlina úžasne vonia, ale málokto vie, že je schopná aj harmonizovať vzťahy a prinášať do vášho života energiu lásky. Je to veľmi vhodná rastlina, pokiaľ v domácnosti žijete s partnerom. Dokonca sa o jazmíne hovorí, že vie upokojovať myseľ a stimulovať energiu. Tejto rastline sa najlepšie bude dariť na parapete južne orientovaného okna. Ak by ste účinky chceli ešte zosilniť, zvážte, či si do domu nezaobstaráte jazmínový olej do aromalampy či difuzéra. Hovorí sa, že táto vôňa dokáže povzbudiť dokonca aj sexuálnu túžbu.

Latest articles

Similar articles