Najlepšie knihy tohto leta: Ktoré z nich prečítate jedným dychom

Čítate radi? Potom pre vás máme tri zaujímavé tipy na knihy, ktorým prečítate jedným dychom a nebudete sa môcť dočkať, až zistíte, ako príbeh dopadne. Tieto tri tituly nás zaujali svojim originálnym námetom a pútavým príbehom. Dáte prednosť mysterióznemu thrilleru o podivnej zmluve, príbehu odohrávajúcom sa za 17. novembra, alebo psychothrilleru, z ktorého mrazí?

Zmluva na lásku
Táto kniha sa bude páčiť všetkým, ktorí milujú mysteriózne thrillery. Ak sa vám páčila Zmiznutá či Dievča vo vlaku, rozhodne bude vaša šálka čaju aj kniha od americkej spisovateľky Alessandry Torre. Volá sa Zmluva na lásku a rozpráva príbeh Nathala Dumonta. Ten je medzi miestnymi obyvateľmi veľmi dobre známy, má povesť sukničkára, ale aj vynikajúceho obchodníka. Nie vždy však býval vo vzťahoch nestály, v minulosti bol zasnúbený, ale jeho milovaná pred 4 rokmi zmizla bez stopy. Tento muž urobí miestnej striptérke veľmi zaujímavý návrh. Ponúkne jej zmluvu, v ktorej jej sľúbi bezstarostný život plný luxusu a ničnerobenia. Keďže je pohľadný a bohatý, dotyčná bez zaváhania súhlasí. Lenže postupne začne vyplávať na povrch, že Nathal Dumont má množstvo tajomstiev, o ktoré sa s ostatnými rozhodne deliť nechce. Čaká jeho novú partnerku rovnaký osud ako jeho snúbenicu? To sa dozviete v knihe.

November
Skúsili ste si niekedy predstaviť, v akom svete by sme dnes žili, keby sa udalosti 17. novembra 1989 odohrali úplne inak? Jedna z najúspešnejších českých spisovateliek Alena Mornštejnová sa s touto myšlienkou pohrala a vytvorila celý príbeh, ktorý vpísala do svojej knihy Listopád. Dej sa odohráva v porevolučnom období, keď bohužiaľ protesty skončili neslávne, režimu sa podarilo ich potlačiť. Hlavnou hrdinkou románu je Mária Hajná, ktorá sa na demonštrácii zúčastnila. Bohužiaľ bola zadržaná a uväznená. Stihol ju prísny trest, za mrežami si bude musieť odpykať 20 rokov väzenia. Je bezradná, pomaly jej dochádza, že nebude mať šancu vidieť vyrastať svoje deti. Jedinou svetlou chvíľkou sú listy, ktoré dostáva. Druhá dejová linka príbehu sa točí okolo dievčaťa menom Magdaléna. Tú tiež postihol neľahký osud, bola odobratá rodičom a umiestnená do ozdravovne, čo je eufemistický názov pre centrum, kde sú deti prevychovávané. Ako sami určite dobre tušíte, osudy Márie a Magdalény sa pretnú.

Domček pre bábiky
Dlho očakávaná kniha od autorky Morgan Phoebe vyjde v druhej polovici augusta. Bude sa páčiť všetkým, ktorí majú radi teraz toľko populárny žáner psychothriller. Rozpráva príbeh Corinne, ktorej život zvonku vyzerá úplne dokonale. Pravdou ale je, že Corinne má za sebou už niekoľko nevydarených pokusov o umelé oplodnenie a začína si zúfať. Jedného dňa sa však stane niečo, čo Corinne považuje za znamenie – nájde pred domom malý kúsok z domčeka pre bábiky. Jej radosť však netrvá dlho, čoskoro zistí, že to rozhodne nebola náhoda, pretože pred domom začne pravidelne nachádzať ďalšie kúsky z domčeka pre bábiky. A čo viac, zisťuje, že ten, kto nastražil hojdacieho koníka a bábiku v červených šatách pred jej vchod, musel byť v jej dome. Kto ju sleduje as akým zámerom? Thriller čitateľom sľubuje nečakané rozuzlenie. V zahraničí je už dostupný a získal od čitateľov vysoké hodnotenie. „Kniha má temnú, strašidelnú atmosféru, nemohla som ju odložiť,“ píše jedna zo čitateľiek.

Latest articles

Similar articles