A čo nesmie chýbať na vašej kuchynskej linke

Prostriedok na riad, hubka, poháre na pitie. To je zoznam vecí, ktoré obvykle nechýbajú na žiadnej kuchynskej linke. Moment, nezabudli sme na nič? No určite! Kuchynské utierky!

Papierová pomocníčka na každej linke
„Etudu na tému kuchynskej utierky sme nedávno rozohrali s kamarátkami pri káve. Bavili sme sa o tom, čo nové sa nám kuchyniach objavilo a pred tým, než sme mali deti, sme to nepoužívali. Padali rôzne veci – samozrejme riad a veci pre deti, schodíky, o ktoré sa neustále brká alebo tajný šuplík, kde sú sladkosti a nikto okrem nás sa do neho nedostane. A dostali sme sa tiež ku kuchynským utierkam. Tie sme pasovali na také malé kráľovné kuchyne. Samozrejme hneď po nás.“

Kuchynské utierky sú jednoznačne výborný pomocník. A môže za to ich multifunkčnosť. Okrem toho, že s nimi kde čo utriete, pomôžu vám v mnohých ďalších situáciách. Pri utieraní prachu, čistení kúpeľne, dodajú záverečný lesk vašim oknám. Sú rýchlym pomocníkom pri nehodách rôzneho tipu – či už tých kuchynských, alebo tých „životných“.

„Asi ani nespočítam, koľkokrát som sa v kuchyni rezala nožom a kuchynské utierky mi pomohli, aby som došla k lekárničke a nemusela po sebe vytierať.“

Kam s nimi a kam nie?
Pozor na to, kam kuchynské utierky vyhadzujete! Síce sú papierové, ale do papierového odpadu rozhodne nepatria. A svoje miesto nemajú ani spláchnuté v kanalizácii alebo domácej čističke. Tú by dokonca mohli veľmi rýchlo vyradiť z prevádzky – zle sa totiž vo vode rozkladajú.

Vzhľadom na ich využitie je ich správne miesto v zmiešanom komunálnom odpade. Pokiaľ doma nepoužívate žiadne chemické prostriedky a veziete sa na ekologickej vlne, môžete ich pochovať pokojne aj na kompost. Rovnaké je to aj s ruličkou, ktorá po nich zostane. Patrí buď do komunálneho odpadu, alebo na kompost.

Ak však máte doma malé deti, rozhodne si tieto ruličky schovávajte na výtvarné účely! Urobíte z nich skvelú guličkovú dráhu, tunely pre autíčka alebo ich môžete použiť ako základ na výrobu papierových zvieratiek. Fantázii sa medze nekladú! A pokiaľ vám fantázia tak trochu chýba, tak v žiadnom prípade nezúfajte. Vezmite si k ruke internet a hľadajte. Nájdete tam množstvo skvelých nápadov. Alebo ich dajte deťom len tak. Ich fantázia nezaváha ani na moment!

Latest articles

Similar articles